etykieta wartości odżywczych na produkcie

Co powinny zawierać etykiety produktowe?

W sklepach znaleźć można tysiące towarów. Większość z nich jest dokładnie opisana, na etykietach umieszczonych bezpośrednio na produkcie lub opakowaniu. Element ten informuje o najważniejszych cechach towaru, co często pozwala na podjęcie decyzji o jego zakupie. Jakie dane zgodnie z prawem powinny zostać umieszczone na etykiecie produktowej? Od czego to zależy?

etykiety samoprzylepne

Cała prawda o etykietach samoprzylepnych

Etykiety samoprzylepne to produkty bardzo funkcjonalne. Pozwalają na oznaczanie gotowych wyrobów, a także pudełek wysyłanych kurierem. Można nanieść na nie dowolne nadruki oraz zastosować klej, który zapewni dobrą przyczepność i pozwoli na odklejenie bez uszkodzenia produktu. Co warto wiedzieć o etykietach samoprzylepnych? Z czego dokładnie powstają?

niebieskie etykiety

Czym charakteryzują się etykiety ekologiczne?

Etykiety ekologiczne to produkty chętnie wybierane przez producentów wyrobów typu bio. Powstają one z dbałością o środowisko, nie powodując jego dodatkowego zaśmiecenia. Takie etykiety muszą być wykonane zgodnie ze ściśle obowiązującymi normami. Czym charakteryzują się etykiety ekologiczne? Jakie warunku powinny spełniać, by mogły być wykorzystywane na produktach bio?

etykiety termiczne

Do czego wykorzystywane są etykiety termiczne?

W przemyśle wykorzystuje się różnego rodzaju etykiety. Wśród nich warto wyróżnić modele termiczne, które reagują na ciepło. Służą one do opisywania i towarów, których nie da się oznakować w inny sposób. Takie etykiety znajdują swoje zastosowanie w ściśle określonych przypadkach. Kiedy warto wykorzystać etykiety termiczne? Na czym dokładnie polega ich działanie?