etykiety w samochodzie

Etykiety wysoko przetworzone, hybrydy innowacyjności materiałów oraz technik drukarskich… i… proste ale niezwykle wytrzymałe etykiety informacyjne, oznakowaniowe.

Szereg wymogów i przepisów oraz lista warunków, jakie musza spełniać etykiety dla branży automotive to szczególne wyzwanie oraz świadomość odpowiedzialności za nasz produkt i jego zadanie.

Wśród najczęściej wybieranych rozwiązań  – choć nie jedynych  – są zaprezentowane poniżej:

Etykiety trwałe

Znakowanie cześci, podzespołów samochodowych, naklejki informacyjne, tabliczki znamionowe

Etykiety trwałe są związane z bardzo wymagającymi warunkami:

  • gwałtownymi zmianami temperatury
  • kontaktem ze żrącymi substancjami chemicznymi i materiałami ściernymi
  • kontaktem z olejami, smarami, rozpuszczalnikami
  • wysokimi temperaturami np. naklejki na bloku silnika samochodowego

Najczęściej umieszczanymi informacjami na etykietach trwałych, tabliczkach znamionowych, naklejkach informacyjnych są:

  • kod kreskowy produktu
  • zmienne numery seryjne (często każda naklejka musi mieć swój unikalny numer lub kod)
  • numer katalogowy części
  • datę produkcji
  • logo marki / dane kontaktowe

W celu spełnienia tych wymagań firma Label Expert  oferuje szeroką gamę etykiet trwałych do urządzeń i części samochodowych, morskich i lotniczych.

silnik
etykieta na oponie

Etykiety na opony

Bardzo długa droga czeka etykiety do opon w globalnym łańcuchu dostaw nim dotrą do sklepów motoryzacyjnych i dystrybutorów opon.

Etykiety samoprzylepne muszą dobrze przylegać do nierównego bieżnika i jednocześnie zapewnić widoczność najważniejszych informacji o produkcie, takich jak marka, typ opony, wymiary i kod kreskowy.

W celu zapewnienia zgodności z rozporządzeniem WE nr 1222/2009 informacje o oponie widoczne na etykiecie muszą także określać jej niektóre właściwości, w tym wartość oporu toczenia, przyczepność na mokrej nawierzchni oraz emisję hałasu.

Oferta naszej drukarni obejmuje pełną gamę materiałów do etykiet określających markę opon, etykiet identyfikacyjnych opon i etykiet określających ich klasę energetyczną. Ponadto dostępne są materiały etykietowe przeznaczone do zastosowań związanych z logistyką wewnętrzną w zakładach produkcyjnych i centrach opon.

Etykiety na oleje silnikowe, chemię samochodową oraz kosmetyki

Można powiedzieć iż to jedne z najmocniejszych etykiet w całym przemyśle etykietowym. Ze względu na ciężkie warunki przechowywania oraz ekspozycji etykiety na oleje samochodowe oraz chemię musza być odporne na warunki atmosferyczne, wilgotność, duże zmiany temperatur, promieniowanie UV(nie mogą blaknąć). W transporcie umieszczone bańki na palecie ocierają się o siebie..mimo to z naklejki (nadruk) nie mogą się wycierać . Mają być dumną wizytówką producenta.

Wieloletnie terminy przydatności tych produktów stanowią klucz doboru techniki druku, materiału, zabezpieczenia wierzchniego oraz kleju.

kosmetyki samochodowe