apteka

Oferujemy bezpieczne, zgodne z przepisami i innowacyjne materiały oraz rozwiązania etykietowe dla przemysłu farmaceutycznego oraz służby zdrowia, wspierane przez naszą fachową wiedzę na światowym poziomie i kompleksową obsługę klienta.

Najczęściej stosowanymi rozwiązaniami dla branży farmaceutycznej są:

Etykiety do użytku w niskich temperaturach i warunkach kriogenicznych

Firma Label&Media Expert oferuje szeroką gamę etykiet odpornych na temperatury od ledwie powyżej zera do aż -196°C!!!. Nasze unikatowe etykiety do przechowywania w niskich temperaturach i warunkach kriogenicznych zawierają klej odporny na skrajnie niskie temperatury przez długi czas. Wytrzymują również do 10 cykli zamrażania i odmrażania.

Etykiety wielokrotne zamrażanie i odmrażanie

Nasze etykiety sprawdzają się równie dobrze na podłożach ze szkła, tektury, PP i stali. Można je również z powodzeniem stosować na szerokiej gamie opakowań o małej średnicy — od fiolek, próbówek i płytek mikrotitracyjnych po metalowe szafki i stojaki.

Etykiety zaprojektowane do przechowywania w warunkach kriogenicznych

Posiadamy w ofercie specjalną konstrukcje materiałową przeznaczoną do etykietowania pojemników i opakowań przechowywanych w temperaturze nawet -196°C, osiąganej za pomocą ciekłego azotu. Etykiety z tym klejem pozostają na miejscu bez pękania, odklejania się czy niszczenia, dzięki czemu wszystkie dane identyfikacyjne na próbkach biologicznych są bezpieczne, nawet podczas sterylizacji parą.

Etykiety na worki na krew i roztwory do kroplówek

Wymogi prawne i skrajne warunki związane z przechowywaniem i przetwarzaniem krwi oraz infuzją nakładają rygorystyczne wymagania na etykiety do worków i butelek do zbierania krwi oraz do infuzji.

Wychodząc tym wymaganiom naprzeciw, opracowaliśmy gamę pierwotnych etykiet do worków na krew, które spełniają wszystkie postanowienia norm ISO 3826. W tych etykietach wykorzystuje się wyjątkowy klej, odporny na temperatury od +121°C, występujące podczas sterylizacji parowej, aż do -80°C, jak również zamrażanie w etanolu do temperatury -50°C.p>

Nasza gama etykiet zawiera produkty odporne na przesuwnie, które współdziałają z różnymi plastyfikatorami stosowanymi w produkcji worków na krew z PVC, w tym z najczęściej stosowanym DEHP.

Wtórne etykiety na worki z krwią

Etykiety pobranej krwi są naklejane na etykiety pierwotne i muszą zawierać najważniejsze informacje na temat typu dawcy, identyfikatora, kodu produktu, zawartości, daty ważności, a także kod kreskowy umożliwiający monitorowanie. Etykiety do probówek do pobierania krwi również muszą zawierać ważne informacje na temat pacjenta.

Nasze etykiety są odporne na przesuwanie produkt do etykiet pobranej krwi, zapewniający dobrą przyczepność na probówkach do pobierania krwi. Specjalna konstrukcja klejowa naklejek zapewnia doskonałą przyczepność oraz spełnia wymogi dotyczące bezpieczeństwa pacjenta i inne przepisy krajowe.

Plastikowe pojemniki na kroplówki oraz etykiety wiszące do butelek do infuzji/transfuzji

Materiały do etykiet do butelek do infuzji muszą sprawdzać się w przypadku szkła oraz tworzyw sztucznych PP/PE. W niektórych przypadkach szklane oraz plastikowe worki i butelki mogą wymagać etykiet zawieszanych.

Nasz klej to odporny na przesuwanie produkt do etykietowania plastikowych worków i butelek do infuzji, zapewniający dobrą przyczepność przy różnych kształtach i rozmiarach pojemników.

Nasz dostawca firma UPM Raflatac oferuje szeroki wybór materiałów do etykietowania, opracowanych i przetestowanych zgodnie z międzynarodowymi normami DIN 58-369, ISO 15137, ISO 15747 i ISO 15010. Dzięki temu etykiety które dla Państwa wytwarzamy są najwyższej jakości.

Nasze samoprzylepne materiały do etykiet spełniają najwyższe wymagania odporności na naprężenia mechaniczne dla przedmiotów zawieszanych, niezależnie do rozmiarów butelki i warunków otoczenia.

Etykiety na zakrzywione powierzchnie i pojemniki o małych średnicach

W przypadku pojemników farmaceutycznych o średnicy poniżej 15 mm zastosowanie etykiet wysokiej jakości nabiera szczególnego znaczenia. Konstrukcje klejowe jakimi dysponujemy do produkcji naklejek sprawdzają się doskonale na probówkach, fiolkach, strzykawkach, ampułkach, pojemnikach w technologii BFS (blow-fill-seal), wkładach i piórach.

Etykiety które produkujemy w naszej firmie można łączyć z wieloma zgodnymi, elastycznymi powierzchniami etykiet przeznaczonych do specyficznych zastosowań w przemyśle farmaceutycznym, ochronie zdrowia i laboratoriach.

Naklejki Label Expert odznaczają się wysoką przyczepnością, dzięki czemu idealnie nadają się do etykietowania zakrzywionych powierzchni i opakowań o małej średnicy.

Jedna z dostępnych w ramach naszej oferty konstrukcji, klej RC3P został stworzony specjalnie z myślą o przejrzystych etykietach farmaceutycznych nakładanych na przejrzyste opakowania wymagających doskonałej przylepności na szkle. Jest również odporny na sterylizację w autoklawie.

Inną ciekawa konstrukcja jest klej RP31 L o właściwościach luminescencyjnych umożliwiający wykrywanie brakujących przezroczystych etykiet. Skutecznie mocuje etykiety do ampułek, próbówek i strzykawek ze szkła, HDPE, COP, COC i PP.

Opieka zdrowotna, leki bez recepty, suplementy, witaminy, maści syrop etc.

Rosnąca popularność leków dostępnych bez recepty oznacza nowe wymagania wobec drukarek etykiet oraz potrzebę szybkiego, elastycznego wytwarzania dużej liczby opakowań.

Leki dostępne bez recepty są sprzedawane zazwyczaj w opakowaniach plastikowych lub szklanych, co eliminuje kwestię zabezpieczeń przed przesuwaniem. Te leki w postaci stałej, półstałej (np. maści) oraz płynnej (np. syropy na kaszel) są zazwyczaj przechowywane w temperaturze pokojowej.

Nasze papiery do etykiet farmaceutycznych z klejem RP31 dobrze sprawdzają się w przypadku etykietowania opakowań leków dostępnych bez recepty. Klej RP31 zapewnia doskonałą przyczepność, również w przypadku opakowań o niewielkiej średnicy, wykonanych ze szkła, poliuretanu lub polipropylenu.

Etykiety nieprzejrzyste do ponownego etykietowania leków dostępnych bez recepty

Obecnie rozwija się import równoległy leków dostępnych bez recepty, zmniejszający koszt tych leków dla konsumentów oraz państwowych placówek opieki zdrowotnej. Przed eksportem konieczne jest ponowne oznaczenie leków dostępnych bez recepty etykietami nieprzejrzystymi.

Nasze samoprzylepne etykiety nieprzejrzyste zapewniają kompletne i bezpieczne pokrycie starych etykiet, pomagając w zapewnieniu zgodności z przepisami i bezpieczeństwa pacjentów.