piekarnia cukiernia

Obok worków foliowych etykieta jest jedną z najczęściej stosowanych form identyfikacji produktu w branży piekarniczo-cukierniczej. Jej zastosowanie przekłada się bezpośrednio na efektywność sprzedaży. Dobrze zaprojektowana i wykonana etykieta pozwala przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów, przynosząc zysk producentowi.

W ofercie drukarni Label Expert znajdą Państwo szeroką gamę rozwiązań identyfikacji swoich wyrobów. Przygotowujemy zarówno niewielkie etykiety, jak i projekty całych opakowań wyrobów spożywczych. Naklejki w tej specyficznej branży muszą cechować się odpowiednią jakością wykonania i składem, który nie powoduje zagrożenia w sytuacji, gdy ma bezpośredni kontakt z żywnością. Zdarza się bowiem, że niewielkie egzemplarze nakleja się bezpośrednio na wyroby piekarnicze. Tworzymy etykiety foliowe, papierowe i dodatkowo zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi, jak wysokie czy niskie temperatury.

Najczęściej zamawianymi naklejkami są:

  • Etykiety termiczne na worek z pieczywem – wykonane z papieru termicznego, dającego możliwość nanoszenia zmiennych danych przy wykorzystaniu wag i drukarek termicznych. Etykiety termiczne mogą być czyste lub zadrukowane wg. dowolnej kolorystyki i pomysłu graficznego.
  • Naklejki termo transferowe na opakowanie z pieczywem – podstawową cechą tego rodzaju etykiet jest zadruk w urządzeniu naniesiony za pośrednictwem kalki TTR. Etykiety termotransferowe mogą być czyste lub zadrukowane wg. dowolnej kolorystyki i pomysłu graficznego.
  • Etykiety ozdobne na ciasta – stosowane głównie do identyfikacji produktów cukierniczych. Wykonane na dowolnym materiale: papiery standardowe, metalizowane, folie białe, transparentne, uszlachetnione foliami metalizowanymi lub holograficznymi metodą COLDSTAMPING, a na koniec zabezpieczone lakierem błyszczącym lub matowym.
  • Naklejki bez klejowe papierowe – wykonane na wysokiej klasy ekologicznym papierze, koniecznie z użyciem farb atestowanych do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Wśród etykiet bezolejowych najbardziej popularne to kartki na chleby, jedno- lub wielobarwne z: nazwą, składem, logo oraz danymi producenta.
  • Etykiety na opakowania do głębokiego mrożenia.
  • Naklejki na ciastka.
  • Etykiety do wag.

Etykiety dla branży piekarniczej – reklama i informacja

Etykiety wykorzystywane w przypadku wyrobów piekarniczych lub cukierniczych pełnią wiele funkcji. Pozwalają na informowanie klientów o typie produktu oraz jego pochodzeniu. Przyciągają także uwagę konsumentów, zwłaszcza jeśli chodzi o duże etykiety umieszczane na opakowaniach foliowych lub papierowych. Przemyślany projekt takiej naklejki ma ogromne znaczenie i odpowiada za jej skuteczność.