rolka kodów kreskowych

Nasza drukarnia jest uznanym producentem etykiet samoprzylepnych z kodem kreskowym.

Jesteśmy w stanie wygenerować każdy rodzaj kodu (np. kod QR, kod kreskowy EAN/JAN 13) i nanieść go na naklejkę samoprzylepną. Etykiety otrzymują Państwo  na roli lub w arkuszu.

Na naklejkach oprócz kodu mogą również znajdować się inne dane np.:

 • numer serii
 • kod produktu
 • krótki opis produktu
 • skład produktu
 • data przydatności do spożycia
 • dane adresowe firmy
 • logo firmy
 • dowolny zadruk wielobarwny tła, elementów graficznych

Do produkcji etykiet z kodem kreskowym używamy zróżnicowanych materiałów i technologii druku.

Możemy wydrukować kody w każdej ilości. Nakłady kilku sztuk etykiet po wielomilionowe realizacje. Druk kodów wykonujemy metodami: cyfrową, termotransferową lub termiczną oraz kody drukowane metodą flexo.

W odniesieniu do Państwa potrzeb lub indywidualnych wymagań jakie stawia produkt pomożemy Państwu w doborze materiału oraz techniki zadruku.

Produkujemy również etykiety czyste bez zadruku które Państwo we własnym zakresie personalizujecie w swoich drukarkach etykiet lub wagach.

KODY KRESOWE – jakie materiał stosujemy?

 • Kody kreskowe drukowane w formie  etykiety papierowej. Najprostsza i najtańsza wersja bez zabezpieczenia lub z zabezpieczeniem (lakier UV, laminat).
 • Kody kreskowe drukowane na foliach standardowych lub specjalistycznych z zadrukiem charakteryzującym się dużą odpornością na: zmywanie, ścieranie, warunki atmosferyczne, temperatury niskie i wysokie, odporne na działanie promieniowania ultrafioletowego,  nie ulegające uszkodzeniom powodowanym przez oleje, chemikalia, alkohole, rozpuszczalniki.
 • Kody kreskowe na materiałach z klejem mocnym o bardzo silnej adhezji. Nawet w przypadku ciężkich warunków aplikacji (niska temperatura, duża wilgotność) lub zabrudzonej powierzchni (kurz, tłuszcze) naklejka przykleja się mocno i nie odpada od produktu.
 • Kody kreskowe na materiałach z klejem odlepnym nie zostawiającym śladów po zdjęciu etykiety i nie uszkadzające nawet bardzo delikatnego produktu (np. papierowa okładka książki).

KODY KRESKOWE – jak je drukujemy?

 • U nas nie ma przymusu zamawiania dużych ilości.
 • Istnieje możliwość wygenerowania wszystkich rodzajów kodów dla Państwa lub też wydruk kodów kreskowych z bazy danych.
 • Specjalizujemy się w druku etykiet z indywidualnymi numerami seryjnymi  które mogą być zapisywane w postaci kodów kreskowych
 • Możemy spersonalizować naklejkę kodem kreskowym lub dowolnymi innymi danymi zmiennymi na wcześniej wielobarwnie wydrukowanej etykiecie przykładowo ze logo Państwa firmy lub dowolną grafiką tła.
 • Możemy wydrukować etykiety z kodami kreskowymi/ numeracjami zmiennymi (każdy kod inny) wg  indywidualnych wymagań.

Przykładowe zlecenia klientów:

Klient A: 100 000 szt. etykiet z kodami, każdy kod inny, kody drukowane wg schematu: początek ML00000001 / koniec ML00100001.
Klient B: 1000 szt. etykiet z kodami, każdy kod inny, standard EAN/JAN -13,  kody drukowane rosnąco zaczynające się od numeru: 5934569890128.

Co to jest Kod Kreskowy?

Tworzą go równoległe pionowo biegnące ciemne i jasne pola o ściśle określonej szerokości i ściśle określonym wzajemnym do siebie stosunku tych szerokości. Tak zbudowane kody za pomocą specjalnych czytników (np. przy kasie sklepowej) przekształcane są w kody cyfrowe, pozwalające na natychmiastową, bezbłędną identyfikację towaru.

Co oznaczają cyfry kodu?

W przypadku o najczęściej spotykanych kodów 13-cyfrowych (EAN-13):

kod kreskowy
Czy dwa różne produkty mogą mieć ten sam kod kreskowy?

Nie. Więcej, ten sam produkt np. chleb żytni występując w dwóch gramaturach 600 g i 1000 g musi mieć dwa oddzielne kody kreskowe dla każdej z gramatur.

Jakie są najczęściej stosowane kody kreskowe?
 • EAN 13: Kod EAN-13: 12 cyfr danych i jedna cyfra kontrolna. Ogólnoświatowy system kodowania pozwalający na identyfikację kraju pochodzenia, producenta i odpowiedniego towaru. Powszechnie wykorzystywany jest do znakowania opakować jednostkowych oraz zbiorczych. Wersję EAN-13 wykorzystuje się również m.in. do kodowania numerów ISBN, ISMN, czy ISSN.
 • EAN 8: Kod EAN-8: 7 cyfr danych i jedna cyfra kontrolna. Przeznaczono dla małych opakowań, na których nie zmieściłby się kod EAN-13. Jednakże, ze względu na wyczerpywanie się puli kodów EAN-13 przydzielonych danemu producentowi, wielu z nich stosuje indywidualnie przydzielane kody EAN-8 na dużych opakowaniach.
 • Code 128: Kod 128: typu 4W, zawierające paski o czterech różnych szerokościach. Jest alfanumerycznym jednowymiarowym kodem kreskowym wysokiej rozdzielczości. Został stworzony do zakodowania 128 znaków ASCII. Kod 128 może być skanowany w każdym kierunku i nie ma ograniczeń co do długości samego kodu. Jest to idealny kod dla wszystkich zastosowań gdzie wymagane jest kodowanie jednocześnie dużej ilości liter i cyfr. Najczęściej wykorzystywany jest w sektorze szkolnictwa, bibliotekach, do znakowania środków trwałych, nadawania numerów seryjnych i wydruków z baz danych.