etykiety na rolce

Etykiety są nieodłącznym elementem wielu branż i stanowią skuteczne narzędzie promocji, identyfikacji produktów czy organizacji. Jednak przy wyborze etykiet, jedno z kluczowych rozważań dotyczy formy, w jakiej są one dostępne: czy lepsze są etykiety na rolce czy w arkuszu?

Zastosowanie etykiet na rolce

Etykiety na rolce to popularne rozwiązanie w dziedzinie poligrafii. Charakteryzują się tym, że są nawinięte na szpulę, co ułatwia ich przechowywanie oraz aplikację za pomocą maszyn etykietujących. Ten rodzaj etykiet jest doskonały dla dużych przedsiębiorstw oraz tych, które mają wysoką rotację produktów, ponieważ umożliwia szybkie i wygodne naklejanie etykiet na produkty. Jeśli szukasz etykiet na rolce do kupienia w Warszawie, warto sprawdzić ofertę drukarni Label & Media Expert – będą idealnym wyborem dla firm o różnym profilu działalności.

Etykiety na rolce rekomendowane są przede wszystkim dla firm posiadających dedykowane maszyny etykietujące. Automatyzacja procesu naklejania etykiet na produkty pozwala na oszczędność czasu oraz zmniejszenie ryzyka wystąpienia błędów. Ponadto, jeśli masz dużą ilość produktów do oznaczenia, etykiety na rolce będą korzystnym rozwiązaniem ze względu na niższe ceny jednostkowe przy większych zamówieniach.

Kiedy warto wybrać etykiety w arkuszu?

Etykiety w arkuszu są odpowiednie dla mniejszych przedsiębiorstw lub tych, które potrzebują niewielkiej ilości etykiet. Są one dostarczane w formie arkuszy i zazwyczaj nie wymagają stosowania specjalistycznych maszyn do aplikacji. Dzięki temu, etykiety w arkuszu nadają się dla małych biznesów, które chcą samodzielnie drukować i naklejać etykiety na swoje produkty.

W przeciwieństwie do firm, które korzystają z etykiet na rolce, etykiety w arkuszu są polecane tym przedsiębiorcom, którzy potrzebują elastyczności przy tworzeniu różnych projektów oraz zmieniających się ilościach etykiet. Możliwość szybkiego druku własnoręcznie zaprojektowanych etykiet dodatkowo wpływa na unikatowość produktów i indywidualny charakter firmy.