auchan

Ze względu na swoje właściwości, siatki MESH są powszechnie stosowane przy produkcji reklam. Ich największymi zaletami są stosunkowo niska waga oraz wysoka przepuszczalność powietrza. Właśnie dzięki tym cechom, mogą być powszechnie wykorzystywane jako materiał, z którego wykonane są wielkie bannery, mogące mieć powierzchnie sięgającą kilkuset metrów lub większą.

Do ich produkcji wykorzystywane są z tkaniny winylowe, w których znajdują się liczne otwory. Dzięki nim materiał jest odporny na podmuchy wiatru, a do tego jest łatwy w montażu. Poszczególne rodzaje materiałów różnią się między sobą gęstością oczek, co ma ogromny wpływ na ich właściwości. Im siatka będzie gęstsza, tym nadruk stanie się wyraźniejszy, ale zmniejszy się przepuszczalność powietrza oraz fal akustycznych mających wysokie częstotliwości.

Bardzo często materiały tego typu są wykorzystywane na imprezach masowych, gdzie umieszcza się je na ścianach dźwiękowych. Ich przepuszczalność wysokich tonów sprawia, że dźwięk, który przez nie przechodzi nie jest zniekształcony. Właśnie z tego powodu docenia je wielu akustyków.